Przymierzam się do uruchomienia małego przydomowego wiatraka. Głównym celem jest to aby skorzystać z energii w celu oświetlenia kurnika, który jest w odległości 80 metrów od domu.

Jestem na etapie poszukiwań takich wiatraków. Najtańsze są na aliexpress czyli od chińczyków. Takie składane malutkie wiatraczki można już naprawdę tanio zakupić ale muszę przekalkulować koszt eksploatacji. Czy już ktoś próbował zainstalować taki malutki wiatrak na swojej posesji? Biorę też pod uwagę wykonanie samemu takiego wiatraka ale z jakiś części po zepsutym sprzęcie.

Wiatrak do przydomowego ogródka

Jeśli ktoś już próbował uruchomić jakiś mały i cichutki wiatrak to prosiłbym o sygnał, bo takie doświadczenie byłoby cenne dla mnie i z chęcią bym przedyskutował i podpytał jak on się sprawuje w praktyce. Miejsce na jego uruchomienie wydaje mi się, że mam bardzo dobre. Jest dość wietrznie i na pewno energia pozyskana z wiatraka przyda się :). Wiatrak, to bardzo fajne urządzenie problemem może być akumulowanie energii ale na takie małe moce wydaje mi się, że nie powinno być źle.