Ogólnie o paliwach, czyli co uważamy za paliwo i dlaczego warto zwracać uwagę na to jaki rodzaj paliwa używamy.

Njczęściej paliwo kojarzy się z płynem, który napędza nasze samochody – jednak sama definicja paliwa jest bardziej złożona – ponieważ nie dotyczy tylko benzyny czy ropy. Paliwem nazywamy ogólnie środek, który daje nam możliwość zamany go poprzez najróżniejsze reakcje na energię. Energia w ten sposób pozyskana może być zamieniona na ogrzewanie naszych domów, napędzanie naszych oraz wielu różnych bardziej złożonych zastosowań.

Od kilkudziesięciu lat ludzie chcą zdobyć możliwie najlepsze paliwo, które jednocześnie nie będzie zanieczyszczało naszeg środowiska. Ważny jst też sposób w jaki pozyskujemy to paliwo, bo mimo, żę wytwarzanie energii z paliwa jest „czyste” ekologicznie to sam proces wytwarzania tego rodzaju paliwa może być często związany z dużą szkodą naszej planety.

Pomysłów na zdobycie energii jest naprawdę dużo i zakładając tego bloga o większości mi się nawet nie śniło – dopiero z czasem poznałem nowe sposoby na zdobycie alternatywnych paliw, które na swój sposób wszystkie są warte uwagi.