Oszczędzanie ciepła! Ostatnimi czasy wraz ze wzrostem energii takiej jak np. gaz rośnie konieczność oszczędzania. Oczywiście podstawą oszczędności jest zminimalizowanie z użycia gazu w ogrzewaniu mieszkania. Jednak nie możemy przecież niedogrzewać naszych mieszkań zwłaszcza w takie morozy jak w ostatnich dniach. Cóż więc możemy zrobić z tym faktem?

Teraz niestety niewiele pomoże oszczędzanie, bo zima w pełni.

Jednak powinniśmy przygotować się do kolejnego starcia z zimą za rok 🙂 Warto oszczędzać, bo paliwo jest zbt drogie by dużo go zużywać.

Oszczędzanie poprzez ocieplanie

Jest to chyba najskuteczniejsza forma oszczędzania na cieple. Bardzo efektywny sposób na oszczędzanie. Jeśli okazuje się, że masz budynek lub dom nie ocieplony to czym prędzej skorzystaj z możliwości ocieplenia go wełną mineralną lub styropianem. Oszczędzanie w ten sposób jest opłacalne i warto zrobić to natychmiast. im szybciej weźmiemy się za ocieplanie naszego domu tym szybciej takie oszczędzanie nam się zwróci. To jest tak jak z przerobieniem auta na gaz. Im szybciej tym lepiej, gdyż większe oszczędności można uzyskać. Po prostu oszczędzanie się opłaca, bo nie wiadomo kiedy będzie np. gaz łupkowy.  Może się okazać, że nigdy i będziemy skazani tylko na rozsądne gospodarowanie czyli oszczędzanie naszych paliw.