O Nas

Serwis powstał w troscę o środowisko i głównie ma na celu poprawę wykorzystania zasobów energii jakie możemy użytkować. Postaramy się na tej stronie przybliżyć różne paliwa alternatywne.

Czytaj Więcej >>

Popularne Artykuły

Zapisz się do kanału RSS

Paliwa alternatywne

To doskonały sposób na skorzystanie z innych źródel energii. Często podratujemy nasze portfele i poożemy środowisku.

Energia Wiatru

11
Paź

Uruchomienie małego wiatraka

Przymierzam się do uruchomienia małego przydomowego wiatraka. Głównym celem jest to aby skorzystać z energii w celu oświetlenia kurnika, który jest w odległości 80 metrów od domu. Read the rest of this entry »

21
Maj

Niewielki przydomowy wiatrak

Rozmawiałem z kolegą na temat małego wiatraka założonego bardzo niskim kosztem. Już teraz są dostępne wiatraki za około 6 tysięcy gotowe do użycia. Jednak znajomy uważa, że dzięki schematowi, który posiada działający sprawnie wiatrak może zbudować nawet za tysiąc pln angażując do tego swoje siły.

Read the rest of this entry »

11
Lip

Co to jest elektrownia wiatrowa?

 Elektrownia wiatrowa to nic innego jak wytwórnia, która produkuje energię elektryczna za pomocą wiatru, czyli naturalnego czynnika naszego środowiska. Elektrownia wiatrowa to sposób na oszczędność oraz ekologię czyli ochrona środowiska ponad wszystko. Budowa takie elektrowni elektrycznej być może jest na początku droga i kosztowna, jednak inwestycja ta zwraca się w krótkim czasie. Read the rest of this entry »

20
Cze

Budowa domu zużywającego zero energii

Czy w ogóle coś takiego jest możliwe? W dzisiejszych czasach coraz częściej poszukujemy innych, oszczędnych rozwiązań, a dzięki wciąż idącej naprzód technologii, jest możliwość wybudowania domu zużywającego zero energii. Po pierwsze ceny paliw wciąż rosną, a co za tym idzie rosną również ceny energii elektrycznej i cieplnej, po drugie w dobie kryzysu i konfliktów narodowych nigdy nie wiadomo, która energia zostanie nam zabrana.

Z początku budową takich domów zajmowali się jedynie ekolodzy i ludzie wynalazku, jednak już po kilku latach również inwestorzy budowlani zaczęli realizować takie projekty. Read the rest of this entry »

14
Mar

Turbina wiatrowa

Turbina wiatrowa – jest to urządzenie, które zamienia energię kinetyczną wiatru na pracę mechaniczną w postaci ruchu obrotowego wirnika. Obecnie turbiny wiatrowe możemy podzielić na siedem typów:

  • karuzelowa,
  • wielopłatowa,
  • Darrieusa (często nazywana jest mikserem, oś obrotu tej turbiny jest pionowa),
  • typu tornado ( jest to nowa generacja turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu),
  • śmigłowa,
  • bębnowa,
  • rotorowa Savoniusa (jest to typ turbin wiatrowych, która ma pionową oś obrotu). Read the rest of this entry »
31
Gru

Energia wiatru

Energia wiatru to bez wątpienia odnawialne źródło energii. Jest coraz częściej wykorzystywane również dlatego, że nie szkodzi otaczającemu nas środowisku, a jeśli nawet to w niewielkim stopniu, nieporównywalnym do metod stosowanych w konwencjonalnej energetyce. Wiatr niesie z sobą energię kinetyczną. Wykorzystując jedynie 10% niesionej przez wiatr energii moglibyśmy zdobyć, aż 20-krotnie więcej energii niż wynosi światowe jej zużycie, w każdej postaci produkowanej przemysłowo. Obrazuje to wielką potęgę tego źródła energii.

Read the rest of this entry »