O Nas

Serwis powstał w troscę o środowisko i głównie ma na celu poprawę wykorzystania zasobów energii jakie możemy użytkować. Postaramy się na tej stronie przybliżyć różne paliwa alternatywne.

Czytaj Więcej >>

Popularne Artykuły

Zapisz się do kanału RSS

Paliwa alternatywne

To doskonały sposób na skorzystanie z innych źródel energii. Często podratujemy nasze portfele i poożemy środowisku.

Paliwa Alternatywne

27
Lut

Brykiet opinie

Miałem okazję tej zimy korzystać z brykietu rekord. Jest to produkt niemiecki i początkowo byłem do niego sceptycznie nastawiony. Jednak otrzymałem dobrą cene na jego zakup i pomyślałem, że przetestuję to paliwo.
Read the rest of this entry »

14
Wrz

Solary i ich opłacalność

Solary według moich wyliczeń mają skandalicznie wysokie ceny. Oprócz szeroko rozumianej ekologii, taki solar przez cały czas jego żywotności i założeniu, że ani razu się nie zepsuje i tak nie jest wstanie się zwrócić. Dodatkowo lobby bankowe wymusiło sprzedaż częściowo refundowaną ale tylko przy użyciu banku co również się nie opłaca. Wychodzi, że taka dotacja owszem jest ale zabiera ją tak naprawdę niepolski bank. Zresztą producenci solarów to też nie są polskie firmy i koniec końców ekologiczna dotacja to po prostu kolejny sposób na drenowanie polskich kieszeni…
Read the rest of this entry »

21
Maj

Niewielki przydomowy wiatrak

Rozmawiałem z kolegą na temat małego wiatraka założonego bardzo niskim kosztem. Już teraz są dostępne wiatraki za około 6 tysięcy gotowe do użycia. Jednak znajomy uważa, że dzięki schematowi, który posiada działający sprawnie wiatrak może zbudować nawet za tysiąc pln angażując do tego swoje siły.

Read the rest of this entry »

27
Lut

Energia balkonowa

Nie wiem czy słyszeliście o tej formie zasilania domostw w energie elektryczną. Sprawa wygląda bardzo ciekawie. Już niedługo powinno być o całej sprawie dość głośno za sprawą zmiany w ustawie która dotyczy naszych dostawców energii elektrycznej. Po prostu będzie się opłacało odsprzedawać energie elektryczną naszemu dostawcy. Read the rest of this entry »

06
Kwi

Elektrownia atomowa i akcja „Poznaj Atom”

W telewizji jest akcja Poznaj Atom. Kilka dni temu zauważyłem w telewizji akcje dotyczącą uświadamiania ludzi z energią atomową. Oczywiście ma ona za zadanie przybliżyć Polakom energie atomową a w konsekwencji zyskanie poparcia obywateli dla tej wielkiej inwestycji. Jednak dość niedawno był wielki wypadek w Japonii i myślę, że może zbyt wcześnie na taką akcje medialną wśród naszych obywateli. Na stronie poznajatom.pl można już znaleźć pierwsze informacje – ale tak szczerze to jest ich bardzo mało. Read the rest of this entry »

28
Mar

Gaz łupkowy – opłacalność

Nowe dane badań z terenu polski już nie są tak optymistyczne i wiele wskazuje, że nasze złoża nie są aż tak wielkie, choć oczywiście są nadal opłacalne. Wszystko zależy od technologii wydobycia. Osobiście mam mieszane uczucie odnośnie gazu łupkowego – szczególnie ze względów ekologicznych. Naturalnie przydałaby się nam duża moc. Najlepiej porównywalna do mocy elektrowni atomowej. Read the rest of this entry »

08
Sty

Lekka zima – oszczędności w ciepłownictwie

Bardzo duże oszczędności można było do tej pory uzyskać przy ogrzewaniu naszych mieszkań i domów. Budżety miast na pewno na tym skorzystały, bo jak do tej pory odśnieżanie dróg nie było potrzebne. Jest to na tyle istotne, że dzięki tym pieniążkom w budżetach można załatać inne dziury. Czyli właściwie można się cieszyć, choć branża ciepłownicza na pewno nie zyskała tyle co w poprzednich latach, bo dl nich sprzymierzeńcem jest sroga zima. Read the rest of this entry »

30
Gru

Oszczędzanie ciepła

Oszczędzanie ciepła! Ostatnimi czasy wraz ze wzrostem energii takiej jak np. gaz rośnie konieczność oszczędzania. Oczywiście podstawą oszczędności jest zminimalizowanie z użycia gazu w ogrzewaniu mieszkania. Jednak nie możemy przecież niedogrzewać naszych mieszkań zwłaszcza w takie morozy jak w ostatnich dniach. Cóż więc możemy zrobić z tym faktem? Read the rest of this entry »

09
Lis

Instalacja gazowa w aucie

Oszczędzanie na paliwie w naszych autach to zawsze popularny temat do dyskusji. Wszyscy lubimy wiedzieć ile dane auto pali benzyny lub ropy. Naturalnie zależy nam na tym aby nasze silniki były wydajne czyli przy stosunkowo małym spalaniu paliwa potrafił wykrzesać z siebie dużo „koni” 🙂 Read the rest of this entry »

10
Wrz

CNG gaz ziemny

CNG, to gaz ziemny tylko silnie sprężony i oczyszczony z wody. To paliwo miało się stać bardzo popularne, bo ten gaz jest najtańszym paliwem alternatywnym do jazdy samochodem. Niestety ilość stacji obsługujących instalację CNG w autach jest tak niska, że bardzo mało osób decyduje się na przejście zasilania auta tym paliwem. Read the rest of this entry »