O Nas

Serwis powstał w troscę o środowisko i głównie ma na celu poprawę wykorzystania zasobów energii jakie możemy użytkować. Postaramy się na tej stronie przybliżyć różne paliwa alternatywne.

Czytaj Więcej >>

Popularne Artykuły

Zapisz się do kanału RSS

Paliwa alternatywne

To doskonały sposób na skorzystanie z innych źródel energii. Często podratujemy nasze portfele i poożemy środowisku.

Paliwa Stałe

27
Lut

Brykiet opinie

Miałem okazję tej zimy korzystać z brykietu rekord. Jest to produkt niemiecki i początkowo byłem do niego sceptycznie nastawiony. Jednak otrzymałem dobrą cene na jego zakup i pomyślałem, że przetestuję to paliwo.
Read the rest of this entry »

08
Sty

Lekka zima – oszczędności w ciepłownictwie

Bardzo duże oszczędności można było do tej pory uzyskać przy ogrzewaniu naszych mieszkań i domów. Budżety miast na pewno na tym skorzystały, bo jak do tej pory odśnieżanie dróg nie było potrzebne. Jest to na tyle istotne, że dzięki tym pieniążkom w budżetach można załatać inne dziury. Czyli właściwie można się cieszyć, choć branża ciepłownicza na pewno nie zyskała tyle co w poprzednich latach, bo dl nich sprzymierzeńcem jest sroga zima. Read the rest of this entry »

29
Wrz

Ekologiczny sposób na życie

Czy używanie ogrzewania w domu z kotłem spalającym drzewo jest bardziej ekologiczne niż używanie ogrzewanie na gaz?

Często zadawałem sobie to pytania jednak powodów na używanie gazu jest coraz więcej. Głównym powodem to wygoda. Jednak spalanie drzewa, które jest popularne od tysięcy lat wśród rasy ludzkiej jednak moim zdaniem jest bardziej przyjazne środowisku.

Read the rest of this entry »

14
Paź

Paliwa stałe a ceny

Ceny paliw stałych mogą zachęcać do użytkowania tego typu paliwa. Jednak nie polecam tego osobom, które jednak preferują wygodę. Należy pamiętać, że paliwa stałe będą rosły (ceny paliw stałych). No i należy też uwzględnić, że wymagają ingerencji czyli włożenia pracy. Takiej jak rozpalanie i podkładanie. Jeśli nawet teraz możemy to robić to nie wiadomo co będzie za kilka lat. Wszystko może się zmienić i dlatego należy to uwzględnić. Z drugiej strony podwyżkami paliw straszą od kilku lat a jednak węgiel miał utrzymuje mniej więcej tą samą cenę a za to w górę idą ceny gazu. Read the rest of this entry »

28
Sie

Oszczędzanie na paliwie do aut

Przy zakupie auta jedną z ważniejszych rzeczy jaką analizujemy jest zużycie paliwa i jego rodzaj. Im mnij zużywa auto tym taniej będziemy nim jeździć a także wyczerpiemy mniej zasobów dbając przy okazji o środowisko.

Read the rest of this entry »

27
Cze

Gaz Łupkowy

W ostatnim czasie mamy bardzo duzo informacji, gdyż jest to szansa Polski na dobre źródło energii czyli gazu łupkowego. Za kilka miesięcy od ma być pierwszy odwiert na naszych terenach i jeśli się okaże, że jest sporo tego gazu z łupków to Polska może mieć gigantyczny rozwój w najbliższych latach.

Nie  jeden właściciel domu ogrzewanego gazem wyczukuje na informacje o pierwszym odwiercie. Wszyscy trzymamy kciuki aby gaz łupkowy przyniósł nam pokaźne złoża tego gazu ziemnego a co za tym idzie uniezależnienie od innych dostawców gazu z którym czasami mamy problemy. Read the rest of this entry »

05
Kwi

Jakie paliwo wybrać do ogrzewania domu?

Od jakiegoś czasu zaczynam wybierać rodzaj paliwa do ogrzewania swojego przyszłego domu. Do tej pory na tym blogu robiłem to czysto teoretycznie i nie interesowały mnie koszty instalacyjne itd. Głównie kierowałem się ochroną przyrody i dbaniem o środowisko. Niestety życie zmusza nas często do wyboru mniejsego zła – czyli jakiś paliw nie do końca ekologicznych. Powodem oczywiście jest cena jaką trzeba zapłacić za „ekologiczne” życie. Ostatnio wielkie firmy ekologię wykorzystują do tego aby więcej wyciągnąć z klienta. To przykre ale właśnie takimi czystymi hasłami zachęcają do kupna ekologicznych produktów wyciągając ostatni grosz z kieszeni. Read the rest of this entry »

14
Paź

Ogrzej swoje mieszkanie

W klimacie, w którym żyjemy ogrzewanie mieszkania jest bardzo ważne i powinniśmy zadbać przy zakupie nowego domostwa o to, w jaki sposób będzie ono ogrzewane. Zwykle w blokach jest już zamontowane centralne ogrzewanie i nie trzeba wkładać zbyt wiele wysiłku w to by instalować wszystko od nowa. Jednak należy pamiętać, że koszty takiego ogrzewania zależą od właściciela budynku i często są one wysokie. Dlatego czasami lepszym pomysłem jest po prostu samemu zatroszczyć się o ogrzewanie. Kontrolujemy w taki sposób wydatki i wiemy na pewno ile wydaliśmy. Jeszcze niedawno bardzo modne były palniki olejowe, jednak ze względu na psujące się często dysze, obecnie ten sposób nie jest zbyt polecany. Read the rest of this entry »

22
Lip

Ogrzewanie domu metodą energooszczędną

 Obecnie podczas budowy domów wszędzie szukamy oszczędności, zarówno w samej konstrukcji domu, jak i w dalszej eksploatacji. Jeżeli ktoś nas zapyta, co to takiego dom energooszczędny, odpowiedz jest wyjątkowo prosta, to dom w którym zużywa się mało energii elektrycznej oraz cieplnej. Możemy zatem zastanowić się nad budową domu energooszczędnego wraz z założeniem energooszczędnego centralnego ogrzewania. Read the rest of this entry »

01
Lip

Bezpieczeństwo energetyczne państwa

 Czy nasz kraj jest zabezpieczony pod względem energetyki? Czy możemy powiedzieć, że jesteśmy samowystarczalnym krajem, który dostarcza wszystkich potrzebnych składników energii? Polska jako kraj unii europejskiej, jest w dość dobrej kondycji energetycznej, mamy bowiem dość pokaźne zasoby węgla kamiennego oraz coraz częściej inwestujemy w energię słoneczną. Polska posiada również złoża gazu ziemnego oraz znikome złoża ropy naftowej, ale gdybyśmy chcieli stać się państwem samowystarczalnym, należałoby zainwestować w kilka dość pokaźnych inwestycji, czyli postawić na energię słoneczną oraz energię odnawialną. Read the rest of this entry »