O Nas

Serwis powstał w troscę o środowisko i głównie ma na celu poprawę wykorzystania zasobów energii jakie możemy użytkować. Postaramy się na tej stronie przybliżyć różne paliwa alternatywne.

Czytaj Więcej >>

Popularne Artykuły

Zapisz się do kanału RSS

Paliwa alternatywne

To doskonały sposób na skorzystanie z innych źródel energii. Często podratujemy nasze portfele i poożemy środowisku.

Ocieplenia

08
Sty

Lekka zima – oszczędności w ciepłownictwie

Bardzo duże oszczędności można było do tej pory uzyskać przy ogrzewaniu naszych mieszkań i domów. Budżety miast na pewno na tym skorzystały, bo jak do tej pory odśnieżanie dróg nie było potrzebne. Jest to na tyle istotne, że dzięki tym pieniążkom w budżetach można załatać inne dziury. Czyli właściwie można się cieszyć, choć branża ciepłownicza na pewno nie zyskała tyle co w poprzednich latach, bo dl nich sprzymierzeńcem jest sroga zima. Read the rest of this entry »

13
Gru

Mały ładny domek

Ostatnio zostałem postawiony przed wyborem domu i muszę przyznać, że wybór projektu był makabryczny ale w końcu coś wybraliśmy z małżonką 😀

Oczywiście mam nadzieję, że będzie nam dobrze służył – nie jest zbyt duży bo ma 123 metry powierzchni użytkowej ale to chyba akurat dla rodziny 4 osobowej. W dalszej części artykułu przedstawiam fotki z projektu: Read the rest of this entry »

04
Paź

Ekologiczne ogrzewanie

Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł ze sobą modę na energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Jest to czas, kiedy wszystkie surowce mineralne powoli się kończą i należy szukać alternatywnych źródeł mogących zamienić dotychczasowe rozwiązania na te nowe, być może nawet lepsze. Read the rest of this entry »

22
Lip

Ogrzewanie domu metodą energooszczędną

 Obecnie podczas budowy domów wszędzie szukamy oszczędności, zarówno w samej konstrukcji domu, jak i w dalszej eksploatacji. Jeżeli ktoś nas zapyta, co to takiego dom energooszczędny, odpowiedz jest wyjątkowo prosta, to dom w którym zużywa się mało energii elektrycznej oraz cieplnej. Możemy zatem zastanowić się nad budową domu energooszczędnego wraz z założeniem energooszczędnego centralnego ogrzewania. Read the rest of this entry »