O Nas

Serwis powstał w troscę o środowisko i głównie ma na celu poprawę wykorzystania zasobów energii jakie możemy użytkować. Postaramy się na tej stronie przybliżyć różne paliwa alternatywne.

Czytaj Więcej >>

Popularne Artykuły

Zapisz się do kanału RSS

Paliwa alternatywne

To doskonały sposób na skorzystanie z innych źródel energii. Często podratujemy nasze portfele i poożemy środowisku.

Etanol

04
Lut

Kolektory słoneczne – solary

Kolektory słoneczne – często nazywane solarami są ostatnio bardzo modne. Ładne wykonanie nie szpeci budynku a oszczędności płynące z nowej technologii kolektorów są już bardzo atrakcjne.  Oczywiście systemem solarów nie ogrzejemy budynku zimą – ale ciepłą wodę bez problemów pozyskamy. Latem jest najłatwiej ale już nawet w zimowe miesiące część energii zgromadzonej mona zamienić na ciepłą wodę.

Read the rest of this entry »

28
Gru

Etanol jako paliwo alternatywne

Jednym z paliw alternatywnych jest etanol – alkohol etylowy – jest to związek organiczny z grupy alkoholi o wzorze C2H5OH. Główny składnik E95 jest produktem fermentacji biomasy, jaką mogą być buraki, ziemniaki, trzcina cukrowa itp., ale również może być pozyskiwany z odpadów biologicznych, które zawierają produkty uboczne obróbki drewna. Alkohol etylowy (etanol) nie dostarcza tak dużo energii jak benzyna, czy olej napędowy, a co za tym idzie zużycie paliwa jest większe w porównaniu do Diesla, czy silników benzynowych.

Read the rest of this entry »