O Nas

Serwis powstał w troscę o środowisko i głównie ma na celu poprawę wykorzystania zasobów energii jakie możemy użytkować. Postaramy się na tej stronie przybliżyć różne paliwa alternatywne.

Czytaj Więcej >>

Popularne Artykuły

Zapisz się do kanału RSS

Paliwa alternatywne

To doskonały sposób na skorzystanie z innych źródel energii. Często podratujemy nasze portfele i poożemy środowisku.

Biopaliwo

09
Mar

Biodiesel

Biodiesel – w skrócie jest to biopaliwo stosowane do silników wysokoprężnych. Argumenty przemawiające za stosowaniem Biodiesla do silników wysokoprężnych:

  • emisje związków, które powstają w wyniku spalania Biodiesla nie wpływają negatywnie na zdrowie zwierząt, czy ludzi,
  • Biodiesel jest paliwem czystszym, jeżeli chodzi o produkty spalania o prawie 75% w porównaniu z tradycyjnym olejem napędowym,
  • nie ma żadnych zanieczyszczeń powietrza związkami siarki,
  • Biodiesel jest paliwem pochodzenia roślinnego, a więc stosując go nie wprowadza się dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery,
  • Biodiesel można produkować w oparciu o tłuszcz czy olej roślinny.

Read the rest of this entry »

05
Mar

Olej roślinny jako biopaliwo

Oleje roślinne są pozyskiwane z takich części roślin jak: owoców, nasion, pestek, kiełków roślinnych, itp. Olej roślinny pozyskuje się nie tylko z roślin, które są tradycyjnie uważane za rośliny oleiste, ale również bardzo wielu innych. Do głównych roślin z których pozyskiwany jest olej roślinny należą rośliny takie jak: rzepak, kukurydza, oliwka, orzeszki ziemne, a także słonecznik oraz soja. Oleje roślinne są używane w głównej mierze jako tłuszcze jadalne, ale również jako składniki kosmetyków, a niektóre z nich jako środki lecznicze (przykładem jest olej z wiesiołka), a nawet jako surowce do produkcji materiałów malarskich, lakierniczych oraz impregnacyjnych (przykładem surowca wykorzystywanego w tych materiałach jest olej lniany). Olej roślinny ma jednak coraz większe zastosowanie jako paliwo, jak również do jego produkcji. Olej roślinny znalazł zastosowanie w silnikach Diesla jako paliwo zastępcze (zamiast oleju napędowego).
Read the rest of this entry »